Nejspíš se ovšem začíná blýskat na lepší časy. „Stav areálu je stále stejný, prakticky k žádné změně nedošlo. Pracujeme ale hned na několika variantách, jak situaci do budoucna změnit. Vše je zatím v plenkách, takže zatím nemůžu přiblížit určitý směr ani podobu záměrů. Navíc zatím bohužel neumím říct, kdy bude ve věci jasněji," sdělil člen dozorčí rady společnosti ZB Real spravující nemovitosti pro vlastníka areálu, firmu Nafea, Marek Hauke.

Podle něj se však změna k lepšímu rýsuje s velkou pravděpodobností. „Situace na trhu se změnila, potenciál areálu tak začíná být mnohem zajímavější, než byl v období hospodářské krize," vysvětlil.

Areál tak nadále zůstává hlavně polykačem peněz. „Stále ho musíme udržovat ve stavu využitelném do budoucna. Plocha, kterou zaujímá, je velká, a údržba si žádá nemalé náklady. Musíme ji nicméně zajistit, aby nám to takzvaně nepřerostlo přes hlavu. Práce tak zahrnují nejen pravidelnou údržbu, ale i nárazovou tam, kde je to nejvíc potřeba," popsal Hauke.

V minulosti byly závody UP Bučovice se svojí výrobou nábytku známé po celém Československu. Za socialismu byly dokonce největším výrobcem nábytku v republice. Jejich víc než stoletá historie vzala za své v roce 1995.

Podnik tehdy skončil likvidací. V roce 2007 areál koupila firma Nafea s jasnými plány. Měly vzniknout nové moderní haly, zábavní zóna i byty. Zůstalo však jen u návrhů. Důvodem byl zejména nástup ekonomické krize.