Brzy jí však bylo jasné, že se neuživí ze svého. Založila proto neziskovou organizaci. „Bez podpory rodiny by to nešlo. Útulek spolkne spoustu volného času. Navíc nejsme úplně typickým útulkem, zaměřujeme se hlavně na kočky. Psy přijímáme jen od obcí, máme jich minimum a jde hlavně o staré a hendikepované jedince," přibližuje žena.

Kočky se podle ní obecně příliš neřeší, můžou na rozdíl od psů běhat volně po venku. „Nedostáváme na ně ani dotace. Navíc bych se nemohla zaměřit jen na nálezy psů. Nenaplňovalo by mě, kdyby se nějaký zaběhl a přišel si pro něj rozzuřený pán, který by ho třeba zmlátil. Sžíraly by mě výčitky, že jsem mu psa vrátila," vysvětluje chovatelka.

V současné době se v útulku pohybuje sedmdesát koček, sedm psů, osmnáct potkanů, tři prasata, ovce a králík. „Ke všem jsme přišli tak, že nám někdo zavolal, že zvíře má být zabité, utracené nebo je týrané. A protože maso nejíme a nerozlišuji prase od psa, vzala jsem si třeba i je. To nám tenkrát zavolali zaměstnanci farmy, kteří si je oblíbili, že mají skončit na pekáči a hledali pro ně umístění," vzpomíná milovnice zvířat.

Kdo by chtěl útulek navštívit nebo ho podpořit, bude mít už tuto sobotu a neděli jedinečnou možnost. Víkend totiž patří Dni otevřených dveří. „Je hodně lidí, kteří se k nám chtějí jen tak podívat. Chodíme ale běžně do práce, nemůžeme se tak neustále věnovat návštěvám. Proto jsme se rozhodli, že jednou za čas vyčleníme víkend a útulek zpřístupníme lidem. Takové akce nám navíc pomáhají, lidé často přinesou třeba granule nebo přispějí do kasičky veřejné sbírky," je ráda majitelka útulku. Lidé můžou přijít po oba dny od jedenácti dopoledne do šesti hodin odpoledne.

Útulek Tibet bude o víkendu vítat návštěvy.