Už několikrát je totiž čekalo nemilé překvapení. Pneumatiky jejich aut ležely na ráfcích. „Za několik uplynulých týdnů se to stalo už minimálně pětkrát. Ráno jsem přišel k autu a zjistil jsem, že jsou propíchnuté dvě gumy. Místo do práce jsem musel do servisu. Nezbylo nic jiného, než odvolat zakázky, které jsem měl na ten den domluvené. Na řádění vandalů už jsem dost prodělal,“ postěžoval si třeba Roman Křupka.

Pokaždé prý informoval strážníky. Myslí si, že by se měli případu víc věnovat. Není totiž jediným z tamního sídliště, koho potíže s proděravělými pneumatikami trápí. Případ není ojedinělý Křupka ví hned o dalších třech motoristech, kteří mají stejný problém. „Každé ráno jezdím do práce do Brna. Že mám propíchnuté gumy jsem zjistila, až jsem tam přijela. Někdo to musel udělat krátce před tím, než jsem sedla za volant. Bylo to někdy na začátku prosince. Dost mě to vyděsilo, protože nevozím jenom sebe. Kdyby se cestou něco přihodilo, nevím, co bych dělala,“ uvedla další z poškozených Martina Musilová. Jelikož jde o malou škodu, většina lidí případ ani nehlásí na policii.

„Šetřili jsme takovou událost hned třikrát, ale pouze u jediného auta. Nejprve koncem října a v listopadu v loňském roce a naposledy před několika dny,“ potvrdil velitel městské policie Petr Sedláček. Radnice si nemyslí, že by situace byla vážná. „Šlo vždy jen o jeden automobil. Zřejmě zde dochází k nějakému vyřizování účtů. Týká se to tedy pravděpodobně jen úzké skupinky osob. Strážníci samozřejmě na to místo jezdí často a kontrolují ho,“ uvedla mluvčí vyškovského městského úřadu Dana Bednářová. Jako škodu do pěti tisíc korun postoupili strážníci přestupek komisi městského úřadu ve Vyškově. Pachatel či pachatelé zůstávají neznámí, a to i v podobných případech, které se staly vloni na sídlišti v Tyršově ulici. Bez kamery prý strážníci víc udělat nemohou.

Víc v úterním vydání Vyškovského Deníku na str. 3