Zatímco jsou blížící se Vánoce spojené s pohodu, radostnou atmosférou a předáváním dárků, řada rodin si nic z toho nedopřává kvůli obtížné sociální situaci. Nejhůře to snášejí děti. Nevyjímaje ty, s jejichž rodinami pracuje bučovický odbor sociálních věcí.

„Proto jsme se jako již několikrát v tomto čase rozhodli, že pro ně uspořádáme vánoční sbírku,“ uvedla mluvčí Bučovic Martina Hašková.

Samotná sbírka už začala a letos potrvá až do pátku 8. prosince. „Již tradičně se jedná o věcnou sbírku a stejně jako v uplynulých letech jsme na internetu vytvořili anonymní seznam dětí, ke kterým se dárci mohou už nyní zapisovat," vzkázala mluvčí.

Do poledne 8. prosince pak zájemci mohou nosit zabalené dárky s cedulkou, pro koho jsou určené, do Kulturního a informačního centra města Bučovice na náměstí Svobody.

„Poté budou dárky předány do správných rukou, pracovnicím odboru sociálních věcí, které je dopraví na náležitá místa, aby vykouzlily úsměv na tvářích dětí u vánočního stromečku,“ sdělila Hašková.

Do sbírky ke Dni válečných veteránů, kterou pořádá nezisková organizace Post Bellum, se v listopadu zapojily také Bučovice.
Sbírka ke Dni válečných veteránů: lidé se zapojí také v Bučovicích

Zapojit se mohou i ti, kteří nemají přístup k internetu. „Stačí, když se zastaví v našem informačním centru, kde jim pracovníci rádi pomohou. Také se mohou zaregistrovat po telefonu na čísle 517 324 429. Zaměstnanci infocentra jsou na něm k dispozici také pro dotazy týkající se sbírky,“ dodala mluvčí.

Velký úspěch měla v Bučovicích sbírka také minulý rok. Tehdy doputovaly věcné dárky ke všem dvaadvaceti dětem, které byly na seznamu.