Pro zaslání příspěvku malým pacientům přímo ve Vyškově zadají kromě společného transparentního účtu 295370980/0300 i variabilní symbol 1150.

„Příspěvky ze sbírky využijeme pro drobné dárky k blížícím se svátkům, narozeninám, ale i k nástupům nových dětských pacientů. Lidé mohou také koupit něco potřebného ze seznamu požadovaných věcí," vysvětlovala patronka nemocnice ve Vyškově Marcela Bednářová.

Hudební formace Karel Gott revival Morava vystoupí v Bučovicích na vánočním koncertě. Archivní foto
Tipy na víkend na Vyškovsku: Vánoce s vůní Itálie nebo start vánočních trhů

Seznam dodaly zdravotnice z místního dětského oddělení. Mezi takové drobné dary patří stolní ventilátory, rolety na pověšení do okna, podložky na přebalovací stoly, vánoční barevné ozdoby na stromeček nebo úložné boxy na hračky.

„Jsme velice vděční za jakoukoli částku nebo věcný dárek. Není nic krásnějšího, než udělat někomu radost, obzvlášť dětem. Pokud by někdo z dárců potřeboval vystavení darovací smlouvy, vše zařídíme," shrnula patronka.

Zdroj: Youtube

Zájemci ji případně kontaktují na telefonu 733 149 034 nebo prostřednictvím mailu bednarova@kridladetem.cz. Aktuální informace o podpoře vyškovské nemocnice pak najdou na webu Křídla dětem.

Po komplexní rekonstrukci lůžkové části Centra léčebné rehabilitace se nové podoby dočkala i jeho ambulantní část.
Rehabilitaci ve vyškovské nemocnici zrekonstruovali. Je větší a modernější

„Nadační fond Křídla dětem vznikl před třemi lety a dnes se jeho pomoc rozrostla do šestnácti nemocnic po celé republice. Letos pořádáme už druhý ročník Vánoční sbírky i tady u nás ve Vyškově," dodala Bednářová.

Seznam dárků:

  • drobnosti: autíčka, figurky, pastelky, omalovánky
  • stolní ventilátory na léto: 8 kusů
  • rolety noc / den na pověšení do okna 60x120cm ( jedno okno má 3 tabule) pro 42 ks
  • podložky na přebalovací stoly omyvatelné nebo prací 5x 95x75, 4x 85x63, 1x 89x70, 1x 70x56
  • kočárek pro panenky
  • vánoční ozdoby barevné
  • různé velikosti úložných boxů nebo koše na hračky