Na svém posledním zasedání ivanovičtí zastupitelé odhlasovali, že půjčí jednomu z místních sto tisíc korun. „Polovinu z toho na opravu a zateplení fasády, zbytek na rekonstrukci střechy," přiblížil ivanovický starosta Jozef Heretík.

Hned v prvním čtvrtletí letošního roku o tříletou půjčku se čtyřprocentním úrokem požádal jeden z místních. „Šlo o obyvatele Chvalkovic, kterému jsme odsouhlasili padesát tisíc korun na opravu a zateplení fasády," připomněl ivanovický starosta.

V současné době tedy ve fondu zbývají peníze jen pro jednoho uchazeče. „Lidé sice mohli podávat žádosti do 28. února, ale pokud ve fondu stále něco zbývá, nevidíme důvod, proč bychom jim je neposkytli. Pokud někdo má zájem, může nás oslovit," potvrdil tajemník ivanovické radnice Jan Kovář.

Kromě už zmíněných oprav radnice poskytuje půjčky také na výměnu oken. Na každou ze tří položek mohli Ivanovičtí a Chvalkovičtí žádat o padesát tisíc korun. Jeden obyvatel tak mohl získat až sto padesát tisíc. Město nabízí peníze z Fondu obnovy nemovitostí už od roku 1997 a podle slov vedoucí ivanovického finančního a sociálního odboru Heleny Albrechtové se ještě nestalo, že by je lidé nespláceli.