Máte problém umístit svoje dítě do mateřské školy? Napište svůj názor do diskuze pod článkem

„Tento týden jsme se vrátili z orientačního zápisu do Mateřské školy Zvídálek. Upřímně můžu uvést, že mě výsledek, že se naše dítě nedostane do školky, moc nepřekvapil. Ale skutečnost, že ve školce nebude místo nejen za rok, ale i za dva roky, mě šokovala,“ píše se v dopise, pod který se podepsaly matky z mateřského a rodinného centra Pramínek a z Baby klubu z tamního domu dětí a mládeže.

Podle nich v tuto chvíli ve městě chybí třicet míst. „Od ředitelky mateřské školy jsme získali čísla z orientačního zápisu. Nyní požaduje přijetí devětaosmdesát dětí. Z těch je jedenasedmdesát dětí, jejichž matka nebo otec nejsou na mateřské nebo rodičovské dovolené s dalším dítětem. Školka bude mít od září 2010 asi osmapadesát volných míst,“ uvádí dopis.

Matky vyzývají vedení Slavkova k veřejnému setkání. Rada města s jejich návrhem souhlasila. Schůzka s rodičovskou veřejností se uskuteční 22. března od sedmnácti hodin v zasedací místnosti městského úřadu.

Vedení města chce na setkání matky a otce seznámit se současnou situací ve městě. „Ustanovili jsme pracovní skupinu, která má prověřit, zda není možné rozšířit kapacitu současných školek. V roce 2007 třeba vzniklo osmadvacet nových míst ve školce na Komenského náměstí. Nicméně ve městě již jsou tři odloučená pracoviště, což je problematické. Na další rozšíření již také nejspíše nejsou prostory,“ prohlásil starosta Slavkova u Brna Ivan Charvát.

Vedení města chce veřejnost seznámit také s tím, jak pokračují přípravy na výstavbu nové školky na sídlišti Polní. „Tam vznikne sto šedesát nových míst. Zatím ale nemáme vyřízená povolení. Nejprve se musí uskutečnit druhá etapa protipovodňových opatření,“ řekl Charvát.

Třetí bod jednání se bude týkat mateřské školky na Malinovského náměstí. „Vedeme jednání s řádem Chudých školských sester naší Paní, kterým patří nemovitost,“ doplnil Charvát.