Zástupci klubu, konkrétně jednatel Milan Polouček, na dotazy Vyškovského deníku Rovnost neodpověděli, svůj úmysl nicméně probírají s vedením města. A také ho žádají o příspěvek: konkrétně na projektovou dokumentaci, která samotná přijde asi na tři sta tisíc korun. „Trochu nás žádost zaskočila. Není úplně běžné, aby město soukromému subjektu podobnou dotaci poskytlo. Zástupce klubu jsme pozvali na jednání rady, kde nám vysvětlili svůj plán. Ten je zatím v úplných počátcích," oznámil starosta Slavkova Michal Boudný na posledním zasedání zastupitelstva.

Zda hala ve Slavkově skutečně vyroste, ovšem bude záležet na jiné dotaci. Podle informací, které zazněly na zasedání zastupitelstva, je směrodatné, jestli klub později získá z určitého operačního programu příspěvek na samotnou stavbu. Jako obvykle je totiž podmínkou pro žádost o peníze právě projektová dokumentace, kterou chtějí tenisté nechat zpracovat.

Zastupitelé zatím rozhodnutí o možném přidělení dotace odložili, dokud se se záměrem neseznámí blíž a neprodiskutuje se také v komisích pro sport a zdraví a ve stavební komisi. „S příspěvkem nejspíš nebude problém, ale nejdřív je nutné mít nějaké bližší informace. Potřebujeme se ujistit o tom, jak bude hala sloužit městu, například dětem ze škol. A také posoudit architektonickou stránku věci. Jedenáct a půl metru je slušná výška," naznačil slavkovský zastupitel Vladimír Soukop.

Tennis club Austerlitz vznikl v dubnu roku 2012. Jeho činnost je od začátku spojená s lokalitou poblíž fotbalového stadionu, zámku, golfového hřiště a koupaliště. Nejdůležitější součástí činnosti klubu je tenisová škola, zaměřující se jak na sport na závodní úrovni, tak i té rekreační. V současné době ji navštěvuje přes sto dětí.

Stavba má mít rozměry čtyřicet krát padesát metrů a v nejvyšším bodě má měřit zmíněných necelých dvanáct metrů. „Samozřejmě musíme mít jistotu, že taková stavba citlivě zapadne do tamního prostředí," podotkla místostarostka města Marie Jedličková.

Současné kryté kurty se nachází v blízkosti barokního zámku. Přetlaková hala, která v místě vzniká přes zimu, je jen o něco málo menší než plánovaná stálá hala. Ta ale obsáhne tři místo dvou dosavadních kurtů.

Prostor má být víceúčelový. Nebude sloužit pouze pro tenis, ale také třeba na badminton. Ten se kvůli povětrnostním podmínkám hraje v hale i během letní sezony.

Pokud jde o zapojení města, místostarosta Petr Kostík připomněl, že před rokem došlo ke zřízení sportovní třídy v Základní škole Komenského, která je mimo jiné zaměřená na tenis. „Slavkov se tak k této aktivitě přihlásil, takže provázanost mezi městem a záměrem klubu existuje. V tom problém není. Potíž může ale nastat třeba v případě, že Slavkov přispěje na projektovou dokumentaci, ale hala se nakonec z nějakého důvodu nepostaví. Je třeba si pojistit, že dotace v takovém případě bude vratná," prohlásil Kostík.