Škody naopak rybáři zatím nemají sečtené. „Na rybníku pravidelně monitorujeme stav, sbíráme mrtvé kusy a likvidujeme je. Další leklé ryby se totiž stále objevují. Nějakou dobu trvá, než se dostanou na hladinu," uvedl Jan Zavadil, který se o slavkovský rybník stará. Podle jeho slov se mezi uhynulými rybami mnohdy nacházejí i velmi pěkné kousky. „Jsou to třeba tříkiloví karasi nebo okouni, našli jsme dokonce i jednu mrtvou štiku. Nádrž je plně zarybněná a běžně se v ní lovilo, takže škody budou opravdu dost velké," naznačil Zavadil.

Na dalším postupu se rybáři ještě musejí dohodnout. „Ztráty zapisujeme a výsledek potom přednesu radě, která také rozhodne, jak se k celé situaci svaz postaví," přiblížil rybář pečující o nádrž.

Co přesně za úhynem stálo, řekne analýza. „Výsledky rozboru jsme zatím nedostali. Je však jasné, že někdo musel v Heršpicích nebo Nížkovicích něco vypustit do potoka. Tyto obce totiž nemají čističku. Pokud se to opravdu prokáže, považuji to za nehoráznost. Péče o rybník mě stojí nemalé úsilí a takhle byla vlastně zbytečná," poukázal Zavadil.