Majitelům aut hrozí i odtah. „V lokalitě nebude platit jen zákaz vjezdu, ale i parkování. Žádáme obyvatele, aby si auta přeparkovali,“ varovala mluvčí města Veronika Slámová.

Zákaz platí od páteční sedmé hodiny. „Kvůli rozsvěcení vánočního stromu uzavírka náměstí potrvá do nedělních nočních hodin. „Už v neděli ráno povolíme provoz v Husově ulici,“ dodala mluvčí.

Slavkovanům uzavírky nevadí. Potvrdila to třeba Petra Vláčilová. „Myslím, že už jsou všichni zvyklí. Spíš by byla katastrofa, kdyby na náměstí auta mohla, protože to by akci narušilo. Jediné, co mi vadí, je, že ti co pojedou do města autem, budou parkovat, kde se dá. A my, obyvatelé, budeme těžko hledat volné místo,“ poukázala.

Vedení města návštěvníkům doporučuje zastavit na odstavném parkovišti u autobusového nádraží. „Nyní se u nádraží opravuje mostek, dopravu řídí semafor, doporučujeme, proto aby lidé nevjížděli do centra, protože se tam můžou hodně zdržet. Ideální je využít veřejnou dopravu. Je zajištěný i posilový spoj z nočního programu do Brna,“ vzkázala Slámová.