Kvůli nepříznivému počasí sice ještě jarní sezona neměla šanci začít, ale slavkovské hospody lákají už teď. Stížnosti na obsazená místa se proto hromadí. „Ve Slavkově je čím dál větší problém najít dobrou a volnou hospodu v pátek večer," podotkla například Ivona Přibylová z Němčan.

Stěžují si i místní, ačkoli mají k hospodám přece jen o něco lepší přístup než přespolní. „Je to o dost horší než před nějakou dobou. Když jsme šli dřív posedět s přáteli, nebyl problém. Teď jsou rezervace nutné úplně všude," zhodnotila situaci třeba Slavkovanka Michaela Vránová.

Tento trend potvrzují i provozovatelé. Větší tržby zaznamenávají především hospody na Palackého náměstí nebo v jeho blízkém okolí. K těm patří i hospoda U Havrana. „Nárůst počtu návštěvníků opravdu evidujeme. Oproti třeba lednu si lidé o víkendu bez rezervací nesednou. Přitom stačí zavolat den předem. Nevím, čím to je, možná lidé víc utrácí své výplaty, ale turistická sezona ještě nezačala," připomněl Luděk Vrána z hospody U Havrana.

Takového názoru je i Přibylová. „Pokud si chcete sednout s přáteli, tak jedině s rezervací. Jinak jste bez šance. Všude se mluví o finanční krizi, ale zdá se, že Slavkovu se zřejmě vyhýbá," podotkla.

Hospodští však zůstávají při zemi. Tuší, že zájem zákazníků může být přelétavý. „V našem oboru se to těžko odhaduje. Jeden den máte plno a druhý den nemusí přijít nikdo. Navíc zhruba za měsíc už budou v provozu letní zahrádky a lidé pak třeba nebudou mít vůbec problémy," uvažoval obchodní zástupce nově otevřeného Slavkovského pivovaru Jiří Hořava.

I jim se osvědčil systém rezervací. „Konec týdne i víkendy jsou rezervované dlouho dopředu. Musíme tak některé zákazníky odmítat. Takové tržby se teď proto budeme snažit udržet, ale uvidíme, jaká bude budoucnost," doplnil Hořava.

Jinak to vypadá v hospodách, které se nachází spíš v okrajových částech města. Jejich provozovatelé si našli své pravidelné zákazníky a tržby drží na podobných hodnotách. „U nás nejsou nápory zákazníků zvykem. Asi je to hlavně proto, že neležíme na tak frekventovaném místě. I tak je ale podle mě devětadvacet hospod na jedno město až dost," podotkl majitel jedné z takových hospod Richard Švehla.

Že tento trend nebude mít dlouhého trvání si myslí i Jiří Pola, předseda kulturní komise ve Slavkově u Brna. „Je možné, že o víkendech je těch lidí opravdu víc. Nicméně ve Slavkově máme hospod tolik, že je to asi jen chvilková záležitost, která opravdu může souviset s většími výplatami," komentoval.

On osobně má spíš kladné zkušenosti. „Nedávno jsem byl s kamarádem v jedné hospůdce a byli jsme tam celkem jen čtyři zákazníci," smál se Pola.

VERONIKA GECOVÁ