PROPOJENÍ BUDOV. Vestavba, která má spojit zahradní pavilon se sportovní halou na Základní škole Purkyňova, má být hotová v březnu příštího roku. „Jejím účelem je rozšíření sociálního zázemí haly, které je v současnosti nevyhovující. Nyní je mezi halou a pavilonem volný prostor. Vestavba bude průchozí a nebude v ní chybět ani bufet s občerstvením a posezením, toalety a dvě místnosti sloužící jako zázemí pro trenéry," přiblížil místostarosta Vyškova Karel Jurka. Náklady jsou vyčíslené na víc než tři miliony pět set osmdesát tisíc korun.

OPRAVUJÍ POSTUPNĚ. Už pátým rokem město opravuje stěny v učebnách Základní školy Nádražní 5. „Omítky opadávají a drolí se, letité malby jsou nestabilní a nevzhledné. Dílčí opravy se nám zdály jako zbytečné plýtvání penězi, proto jsme přistoupili k celkovým opravám. Jejich náklady jsou příliš vysoké, proto se stěnám věnujeme postupně už od roku 2009. V letošním roce jsme tak vyspravili tři učebny za cenu přesahující čtyři sta pětačtyřicet tisíc," popsal Jurka.

NEZAPOMNĚLI NA KUCHYNI. Kuchařky z Nádražní 5 se zase můžou těšit z nové pásové myčky za téměř devět set tisíc korun. Původní byla stará šestnáct let. „Dosavadní byla opotřebená a pro zajištění chodu školní kuchyně, která připravuje denně sedm set obědů, jsme museli pořídit novou," vysvětlil místostarosta.

DALŠÍ ETAPA. To na Základní škole Tyršova směřovaly investice na opravu střešního pláště jednoho z pavilonů. Tato akce je už pátou etapou rekonstrukce střechy, která se týká pavilonu tělocvičen. Stavební práce vyjdou na více než milion pět set tisíc korun.