A to si vyžádá částečnou uzavírku. A někde nejen tu. „Úplná uzavírka se nicméně týká pouze autobusové dopravy. Na zastávku uprostřed Vítovic se autobusy nedostanou, bude pro ně ale připravená náhradní zastávka konkrétně před obcí na zpevněné ploše. Osobních aut se omezení bude týkat ve větší nebo menší míře podle toho, v jaké etapě se zrovna práce budou nacházet," informoval rousínovský místostarosta Zdeněk Šedý.

V některých místech tedy bude silnice uzavřená celá, jinde částečně. „Ne vždy bude možné daná místa objet. Pohyb autem po obci bude ztížený, ale ne vyloučený," ujistil místostarosta.

Část hlavního tahu bude mít po opravě nový asfalt v celé své šířce a část pouze na polovině, kde dělníci cestu frézovali a hloubili stoku. „Fond, který dotuje výstavbu kanalizace, vždy zajistí jen opravu té poloviny silnice, na které se kope. Město se rozhodlo, že zároveň doplatí asi čtvrt milionu korun na to, aby se asfalt na části cesty od esíčka až po kapličku vyměnil v celé šířce," upřesnil místostarosta Rousínova. Kromě toho město vloží do vítovických komunikací ještě další asi jeden milion šest set tisíc korun.

Do zakázky se výběrovým řízením zvolená firma pustí částečně začátkem srpna, dále pak až po skončení, nebo těsně před skončením stavby kanalizace zhruba v polovině září. „Jejím předmětem je výměna a doplnění silničních obrub podél hlavní komunikace na vítovické návsi a dále oprava točny pro autobusy. Také tam budou dělníci vyměňovat obruby a kromě toho bude oprava řešit i skladbu vozovky a nový povrch cesty," avizoval Šedý.