V Brněnské ulici ve Vyškově pracují už od léta. „Máme za sebou už zhruba devadesát procent demoličních prací a intenzivně zakládáme budoucí objekty. Za tři měsíce jsme roztřídili, odvezli a ekologicky zlikvidovali na dvanáct set tisíc metrů krychlových stavební suti a patnáct set vytěžené zeminy,“ uvedl jednatel společnosti JB Stavební Jaromír Baláž.

Na uvolněném místě vzniknou zcela nové budovy se základem tvořeným převážně kombinací železobetonových a ocelových konstrukcí, které dělníci doplní hliníkovými výplněmi. Postaví tak nové garáže, sklady a administrativní budovu. Provozní středisko zrekonstruují. „Nedílnou součástí stavebních dodávek jsou i inženýrské sítě, komunikace a parkovací plochy,“ dodal Baláž.

Bedřich Kolář, trenér fotbalistů Sokola Bučovice, hráč FK Chvalkovice.
Chválím zavedení hokejového střídání, říká fotbalista a trenér Bedřich Kolář

Budoucnost areálu byla dlouho nejasná. „O jeho rekonstrukci se mluvilo přes dvě desítky let. Vznikl v sedmdesátých letech jako dočasné zařízení staveniště výstavby skupinového vodovodu Vyškov a nebylo ho možné rozšířit ani zčásti rekonstruovat. Současným požadavkům na sklady, logistiku, zázemí pro zaměstnance a zákazníky nevyhovoval,“ komentoval demolici ředitel společnosti Vodovody a kanalizace Vyškov Vladimír Kramář.

Nové řešení si pochvaluje. „Umožní totiž nejen oddělení vnitřní a veřejné části areálu, ale především zásadně zlepší prostředí pro zákazníky a poskytované obchodní a technické služby. Věřím, že moderní architektura vhodně doplní hojně navštěvované vyškovské obchodní centrum na Brněnské ulici,“ doplnil ředitel Kramář.

Náklady přesáhnou 118 milionů korun. Úvodní etapu prací spojenou s demolicí zahájili dělníci letos v červenci. Podle plánu stavaři práce v areálu kompletně dokončí až v květnu za dva roky.