Firma, která je hlavně dodavatelem bezpečnostních, komunikačních a informačních technologií, ale zabývá se i řadou výrobních činností, chce od vyškovské radnice koupit pozemek za víc než šest milionů korun. „Protože už tento záměr schválili zastupitelé, připravujeme smlouvu,“ uvedla mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Jednatel společnosti Jimi cz Michal Daneš potvrdil, že firma má o pozemek v průmyslové zóně zájem a smlouvu s městem rozhodně podepíše. „Na pozemku o rozloze víc než jedenáct tisíc metrů čtverečních vznikne dvoupodlažní administrativní budova s přilehlým provozem pro výrobu, montáž a testování elektronických zařízení a zaměstnaneckým zázemím. Součástí stavby bude rovněž parkoviště pro zaměstnance a zákazníky, “ uvedl Daneš.

Společnost počítá s tím, že do svého týmu přibere čtyřicet technickohospodářských pracovníků a také šedesát dělníků.
Cílem společnosti Jimi cz je posílit pozici na trhu v České republice a expandovat do zemí Evropské unie. „Proto se soustředíme také na doplnění kvalifikovaných pracovníků, kteří budou schopní vést montáže v zahraničí. Ovšem než areál bude skutečně stát, tak to ještě chvíli potrvá. Stavba je naplánovaná na rok 2011,“ objasnil Daneš.

O zmíněný pozemek měla dřív zájem společnost Hestego. Nakonec ale přijala jinou nabídku. „Hned v sousedství naší společnosti jsme nakonec koupili pozemek i s budovou. Tato nabídka pro nás byla mnohem lákavější už jenom díky tomu, že je tam již postavený areál. Ovšem disponovat s ním začneme nejdřív za rok,“ objasnil generální ředitel firmy Hestego Miroslav Ostrý.

Dodal, že společnost ještě musí vyřídit nejrůznější povolení jako je třeba EIA. „V tomto areálu máme v plánu rozšířit svou činnost,“ informoval Ostrý.

Personální manažerka Hestega Eva Vavrouchová uvedla, že nedokáže říct, zda v novém areálu vzniknou i nová pracovní místa. „V době ekonomická krize je to těžké odhadnout,“ uvedla.