Mají přitom volný výběr vakcíny mezi dvěma dávkami Pfizer/BioNTech a jednodávkovou od Johnson & Johnson. „Nová činnost pro nás neznamená žádnou zvláštní zátěž a nemusíme kvůli tomu muset ani měnit stávající otevírací dobu od sedmi do patnácti hodin,“ komentoval ředitel nemocnice Zdeněk Horák.

Podle zástupců nemocnice se ale už projevuje nižší zájem lidí o vakcíny. Provoz tak neudržují denně jako dříve, některé dny zůstává centrum uzavřené. V létě se tak nebude očkovat ve čtvrtek devatenáctého a v pátek dvacátého srpna. Za očkováním nevyrazí zájemci ani ve středu pětadvacátého a v pátek sedmadvacátého srpna.

Celkový počet naočkovaných vakcín ve vyškovském centru přesáhl aktuálně padesát tisíc. „Čím blíž bude očkování lidem, tím lépe. Zájemce se zastaví v centru, během pár minut je hotovo a pokud si navíc vybere jednodávkový Janssen, je vše vyřešené a už se nemusí vracet kvůli druhé dávce,“ nechal se slyšet hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Tempo se i v závislosti na zájmu od začátku hromadného očkování ve Vyškově mění. „Aktuálně očkujeme 350 až 360 vakcín denně. Bez objednání pak očkujeme v průměru třicet zájemců denně. Jednorázovými vakcínami Jenssen, které byly určeny k tomuto účelu, jsme dosud naočkovali pětatřicet zájemců,“ dodal ředitel nemocnice Horák.