„Loňský úspěšný koncert kapely Kryštof přilákal přes deset tisíc fanoušků a nebylo tedy tajemstvím, že záhy začala jednání se zajímavými muzikanty pro letošní rok. Jsme rádi, že přijede skupina Mirai, která představuje špičku české hudební scény,“ zdůraznil starosta Vyškova Karel Jurka s tím, že se město na organizaci znovu podílí.

Doplní je především rocková kapela Desmod. „Jde o známé slovenské interprety, na které se Vyškované přišli loni v hojném počtu při Dnech památek podívat. Věřím, že budou tahákem i tady,“ připomněl Jurka.

Účastníky zaujme také poprocková kapela Jednou Týdně, která přijede z Pustiměře na Vyškovsku. Skupina v čele se zpěvákem a kytaristou Pavlem Holubem hraje patnáct let. Z Brna zase dorazí rodinná popová skupina YesBrothers.

Ve Vyškově absolvuje výcvik skoro čtyři sta nováčků.
Výcvik absolvují ve Vyškově stovky nováčků aktivních záloh. Podívejte se

Dva bratři spolupracují už roky s Michalem Davidem, který mladým umělcům pomáhá. Pozornost přitáhne i uskupení Craggy Collyde, za kterým stojí britský zpěvák a kytarista Craggy, dlouhodobě žijící v České republice, a bubenice Veronika, pocházející ze Slovenska.

Od roku 2018 úspěšně zahráli na několika festivalech v tuzemsku i na Slovenku. Nabízejí směs retro rock 'n' rollu, punku a alternativního rocku. Vstupenky na akci "Mirai hraje pro Vyškov" jsou stále v prodeji na webu Ticketstream.