„Když jsme loni s touto nabídkou začínali, lidé tuto formu uvítali a jejich zájem trvá,“ prohlásil vyškovský místostarosta Roman Celý.

Dorazí přitom i do vzdálenějších místních částí. „Začneme až na jaře, je to totiž vhodné pro teplejší počasí. Místa a termíny sdělíme včas,“ uvedl Celý.

Účastníci podle jeho zkušeností nechodí na setkání jen proto, aby si postěžovali. „Často za námi jdou s novými podněty, ty se týkají zejména oblasti dopravy a veřejného pořádku. Jindy si prostě chtějí jen podiskutovat o životě ve Vyškově,“ sdělil.

Nebojí se jít mezi lidi

Lidé snahy města oceňují. „Je dobře, že se ve svých kancelářích neizolují od okolí a nebojí se jít mezi místní,“ sdělil třeba Josef Komínek.

Příležitost zúčastnit se setkání měli loni i v Rychtářově nebo Opatovicích. „Sbírat podněty mezi obyvateli má jistě smysl. Klíčové ale je, aby vedení města také na jejich potřeby adekvátně reagovalo a aby tak nebyla nakonec z terénní starostovny jen terénní zpovědnice,“ komentoval opoziční zastupitel Libor Bláha.

Podle Celého mají výstupy ze setkání reálné dopady. „Je to případ připomínek týkajících se veřejného pořádku,“ uvedl místostarosta.

Prodloužení cyklostezky

Často se měly objevovat dotazy na širší síť cyklotras. „Připravili jsme tak propojení Hamilton a Lhoty stejně jako Vyškova a Pustiměře. Jednáme také o opravě silnice mezi Vyškovem a Drnovicemi, připravujeme projekt prodloužení cyklostezky v průmyslové zóně a ve spolupráci s okolními obcemi chystáme cyklostezku Cukrovarská dráha,“ dodal Celý.