„Objekt se nachází v soukromém vlastnictví, ale obec má na jeho fungování velký zájem, neboť je to jediný sál ve vesnici a poskytuje tak zázemí pro řadu kulturních akcí. Původně byl ve vlastnictví Svazarmu. Ten ho před dvěma lety prodal jednomu místnímu obyvateli. Obec by o něj také měla zájem, ale vzhledem k chystaným investicím do kanalizace jsme případnou koupi ani neprojednávali," vysvětlila kroky starostka Dana Křížová.

Problém? Peníze

Pohostinství a sál podle ní vyžadují zásadní rekonstrukci. „Dlouho už v provozuschopném stavu nevydrží, takže bychom s budovou ve spolupráci s majitelem chtěli v nadcházejících čtyřech letech určitě něco udělat. Problém je ale samozřejmě s penězi. Samotný majitel jich podle našich informací nemá dostatek. Musel letos u objektu řešit odpady a zároveň staví vlastní dům," podotkla Křížová.

Podle ní by mu obec s rekonstrukcí chtěla pomoci, ale podmínky tomu příliš nenahrávají. „Na podobné akce totiž nejsou vypsané žádné dotace. A obecní pokladnu teď plně vytěžuje stavba kanalizace. Věříme však, že se podaří v nadcházejících čtyřech letech s objektem pohnout. Je to určitě jedna z významných priorit," zdůraznila Křížová.