„Hlavně starší lidi a chronicky nemocné teď trápí pocity slabosti. Za poslední týden se počet výjezdů zvýšil taky na Vyškovsku. Horké počasí je velkou zátěží pro organizmus. Každý by měl dodržovat správný režim,“ uvedla mluvčí krajských záchranářů Barbora Zuchová.

Podle primáře interního oddělení vyškovské nemocnice Oldřicha Synka nedostatek vody v těle může hlavně u starších lidí vyvolat zhoršení dalších onemocnění.

S kolapsovými stavy proto tamní pracovníci víceméně počítají. „Pokud pacienty hospitalizujeme, většinou jim nastavíme správný pitný režim, dáváme chladné nápoje a infuze. Když nenastanou žádné další komplikace, pouštíme je domů, jakmile se jejich stav zlepší,“ informoval Synek.

Nejenom chronicky nemocným doporučují odborníci vypít při vedrech denně tři až čtyři litry vody a pokud to půjde, co nejméně se namáhat. „Starším lidem bych radil, aby vycházeli ven co nejméně. Nejlépe jen ráno a večer, kdy už není takové horko,“ řekl před časem obvodní lékař vyškovské nemocnice Róbert Rajci.