„Začneme nejdříve s novou vzduchotechnikou a topením. Práce zahájíme v říjnu, do sálu kvůli tomu po hodech už žádnou další akci pro letošní rok neplánujeme. Obvykle zde míváme ještě vánoční nebo adventní koncert,“ potvrdila velešovická starostka Zdeňka Šprtová.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Za sebou už mají v obci výběrové řízení na zhotovitele. „Náklady na tuto fázi rekonstrukce dosahují na tři a půl milionu korun. Další rok pak chceme pokračovat s celkovou úpravou interiéru. Počítáme s novým obložením stěn a stropu, s opravou podlahy nebo s novou posuvnou mezistěnou,“ dodala starostka s tím, že obec nepočítá s dotací a využije vlastní prostředky.

Krojované hody zahájí účastníci ve Velešovicích tento pátek ve čtyři hodiny odpoledne stavěním máje právě před budovou kulturního domu. V sobotu v poledne se pak sejdou na krojovanou mši do kostela svaté Barbory.

V jednu hodinu následuje předání hodového práva a průvod stárků vesnici za doprovodu kapely Veselá muzika Ratíškovice. Hudebníci na závěr zahrají také při hodové zábavě ve zmíněném sále kulturního domu od osmi hodin večer.

PROGRAM KROJOVANÝCH HODŮ

PÁ 16:00 - stavění máje před kulturním domem.

SO 12:00 - krojovaná mše před kostelem svaté Barbory.

SO 13:00 - předání hodového práva a průvod stárků.

SO 20:00 - hodová zábava v sálu kulturního domu.