Prezentovat se přijely jak střední školy z kraje, tak i podnikatelé. Hlavní myšlenkou organizátorů veletrhu je podpořit hlavně řemeslné a technické obory.

Žáci devátých tříd základních škol, na které veletrh cílí, se tak mohli seznámit například se Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm Vyškov. „Součástí našeho stanoviště byla prezentace všech námi nabízených oborů. Zájemci si mohli vyzkoušet práci s 3D perem, podívat se, jak funguje 3D tiskárna a výrobky z ní, mohli si prohlédnout také výrobky vyřezané laserem, modely domečků, ať už plastové nebo cihlové, a mnoho dalšího. Představení školy formou prezentace běželo ve smyčce na velké LCD televizi,“ popsala pracovnice školy Naďa Havlíčková.

Zájem žáků nejen devátých, ale také osmých tříd, byl podle ní veliký, zejména o studijní obor strojírenství a strojírenské učební obory. „Veletrh vzdělávání je pro všechny zúčastněné školy velkým přínosem. Žáci se dozvědí, jaké mají možnosti a snadněji se pak rozhodují, jakým směrem se po základní škole vydají,“ shrnula.