Právě ve čtvrtek pořádá ve Slavkově u Brna XX. ročník Veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí. „Protože podniky v okrese Vyškov dlouhodobě hledají pracovníky v řemeslných a technicky zaměřených oborech, zvolili jsme letos záměrně místo konání veletrhu na jedné ze škol, která připravuje žáky na profese žádané zaměstnavateli. K dispozici budou kromě vystavovatelů i výukové prostory slavkovské integrované střední školy, kde si návštěvníci můžou za provozu prohlédnout i odborné zázemí," přiblížila ředitelka vyškovského úřadu práce Jaroslava Šmejkalová.

Veletrh vzdělávání je určený nejen žákům, rodičům a výchovným poradcům, ale i těm, kteří zvažují změnu profese nebo hledají práci. V Živé knihovně povolání se loni představila také část redakce Vyškovského deníku Rovnost.Zdroj: Archiv Deníku

Veletrh vzdělávání
∙ cílem letošního ročníku je podpora řemeslných a technických oborů
∙ koná se ve čtvrtek v areálu Integrované střední školy ve Slavkově u Brna od 9.30 do 17.00

Příchozí budou mít možnost seznámit se na jednom místě s nabídkou studijních a učebních oborů téměř čtyřiceti škol a učilišť z Vyškovska a okolí. Kromě nich se představí i různé firmy.

Žáci i jejich rodiče se můžou těšit na takzvané Živé knihovny povolání, kde budou mít možnost seznámit se s deseti profesemi. „Dostanou příležitost zeptat se odborníků z praxe, co jejich povolání obnáší a co je třeba pro jeho výkon znát," dodala ředitelka s tím, že chybět nebudou ani specialisté úřadu práce.

„Součástí doprovodného programu pak bude mezi žáky oblíbená soutěž o hodnotné ceny, třeba o outdoorovou kameru nebo mobil," lákala Šmejkalová.