Ačkoliv na velikonoční svátky, hlavně na pomlázku, drží ještě docela dost pánů i chlapců, najdou se i takoví, kteří dají v pondělí raději přednost kultuře nebo třeba sportu. Vyrazit v tento den za zábavou naslepo ovšem může znamenat určitý risk. Ne všechny atrakce totiž budou mít otevřené brány. Plánovaný rodinný výlet by klidně mohl skončit fiaskem.

Redakce Vyškovského deníku Rovnosti proto zjišťovala, kam by se jeho čtenáři neměli v pondělí vydávat a kde je naopak čeká spousta zábavy. Stoprocentně budou mít smůlu ti, kteří by si chtěli jít zaplavat do bučovického bazénu. Jak hlásí web bučovické radnice, plovárna bude zavřená.

Pokud si však přece jenom budou chtít zadovádět ve vodě, můžou do vyškovského akvaparku. Ten bude otevřený. Stejně jako většina dalších vyškovských atrakcí. Například muzeum letecké a pozemní techniky.

„K vidění bude vojenská technika několika generací nebo třeba části letadel havarovaných v průběhu druhé světové války jako například Messerschmitt, Wellington, Iljušin. Novinkou v naší rozsáhlé sbírce je polská Jiskra, nebo Žabák,“ vyjmenoval správce leteckého muzea Antonín Venský. Muzeum je v areálu vyškovského letiště ve směru na Pustiměř.

Letos poprvé můžou lidé navštívit na velikonoční pondělí i vyškovský dinopark. V dřívějších letech začínal až v květnu, ale letos zahájil sezonu společně se zooparkem. „Tentokrát se návštěvníci můžou těšit na zásadní obměny. Například na pohyblivá mláďata Chasmosaurů a další robotické modely. Nový je i film v 3D kině, také zaměřený na mláďata,“ lákal ředitel Josef Kachlík.

Spoustu novinek, například expozice našich i exotických druhů drůbeže nebo zastínění proti slunci u dinovláčků čeká také na návštěvníky zooparku. Jedině odtamtud se ostatně můžou dostat do dinoparku.
Naopak nebude otevřené Muzeum Vyškovska. Za výstavami ovšem můžou zájemci zamířit do Bučovic. Tamní muzeum zpřístupní výstavu o způsobech restaurování uměleckých artefaktů.

A když už lidé navštíví expozici, můžou si prohlédnout celý zámek, v němž muzeum sídlí. Nejenom že bude otevřený celé pondělí, jeho vedení spolu s bučovickou radnicí přichystalo pro zájemce Velikonoční koncert.

„Bude se konat od šestnácti hodin v Dlouhém sále. Zahraje žesťový sextet Brno Brass Instruments, kde se mimo jiné představí i sólista dechové kapely Stříbrňanka Lukáš Soldán nebo kapelník dechové kapely Šarovec Josef Žejdlík,“ uvádí bučovické muzeum na svých webových stránkách.

Přístupná bude také výstava historických kočárků. „Máme otevřené ve všechny svátky a je přístupné to, co v běžné dny,“ upřesnila kastelánka bučovického zámku Jana Burianková.

Letos poprvé v pondělí bude otevřený také slavkovský zámek. „Protože měli lidé vloni o prohlídky v pondělí hodně velký zájem, budeme mít také v tyto dny otevřené, a to až do konce sezony. Žádnou speciální akci ovšem nechystáme. Vyloženě budou přístupné jen prohlídkové trasy a výstavy, tak jako v normální dny,“ informoval ředitel slavkovského zámku Aleš Šilhánek.

OTEVÍRACÍ DOBA ATRAKCÍ V PONDĚLÍ

Vyškov

akvapark 8 – 21 hod.
dinopark, zoopark 9 – 18 hod.
letecké muzeum 9 – 17 hod.

Bučovice
muzeum 13 – 16 hod.
zámek 9 – 16 hod.

Slavkov u Brna
zámek 9 – 16 hod.
zdroj: vedení památek a atrakcí

ŠÁRKA DUBSKÁ