Poté se odeberou do blízké přírodní rezervace Visengrunty. Jedná se o lesostepní lokalitu, která je v těchto pokryta rozkvetlými hlaváčky jarními a dalšími stepními rostlinami. Hlavním cílem exkurze bude pozorování hmyzu, zejména majek a dalších brouků a motýlů.

V sobotu třicátého března se milovníci přírody zúčastní exkurze České společnosti entomologické.V sobotu třicátého března se milovníci přírody zúčastní exkurze České společnosti entomologické.Zdroj: se souhlasem pořadatelů

Akci podpoří i Papouščí zoologická zahrada v Bošovicích. „Účastníkům exkurze nabídne o velikonočních svátcích padesátiprocentní slevu na vstupném,“ oznámil Roman Figura, který v bošovické zoo působí jako zoolog a vědecký pracovník.

V zoo bude navíc od soboty třicátého března instalována výstava „Krása a rozmanitost ptačích vajec“, která potrvá do konce dubna. „Návštěvníci budou moct obdivovat vejce desítek druhů volně žijících, převážně evropských, druhů ptáků. Akce vznikla ve spolupráci s ornitologickou stanicí ORNIS muzea Komenského v Přerově,“ dodal Figura.