Jedná se o ocelkovou rekonstrukci objektu. „Návrh nového využití zahrnuje prostory pro potřeby obecní knihovny a kavárny. Dále obsahuje novou přístavbu obsahující schodiště a výtah, které zajistí bezbariérový přístup do budovy přímo z parkoviště. Navíc by měla být budova opticky spojena s informativními skříňkami a na ně navazující autobusovou zastávku,“ informovala drnovická starostka Zuzana Hermanová.

Ilustrační fotografie.
Rekordní mrazy. V Nemochovicích na Vyškovsku bylo minus 15 stupňů Celsia

Náklady dosahují orientačně patnácti milionů korun. „Budova fary je jakýmsi středem naší obce. Projekt je citlivě navržený tak, že zapadá do okolního prostředí. Zároveň zmodernizujeme náves jako celek, navazujeme tím na autobusovou zastávku,“ sdělila starostka.

Souvisí s tím další významné investice. „Jedná se především o opravy místního hřbitova. Chceme tam opravu chodníků a také rozšíření parkovacích míst v okolí samotného hřbitova,“ doplnila starostka.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Drnovická fara navazuje na kostel svatého Vavřince z druhé poloviny sedmnáctého století, který stojí na místě původního vyhořelého kostela. V obci působí jako farář Mikuláš Wawrowski. „Naše farnost je místem a způsobem, kterým realizujeme své životy v lásce k Bohu a sjednocení, zatímco se následně s láskou obracíme k bližnímu,“ popisoval Wawrowski.

Kostel je chráněnou kulturní památkou. „V roce 1652 se dávají naši předkové do stavby nového, třetího kostela na místě kostela starého za pomocí majitele panství račického, svobodného pána Horáce de Forno. Zdivo starého kostela rozebráno a znova postaven nový kostel, pokrytý šindelem a uvnitř vydlážděn bílými a černými kameny. Kaple byla postavena později,“ stojí ve farní kronice.

Posádkový dům armády v Dědicích.
Místo častých požárů: posádkový dům ve Vyškově majitel lépe zabezpečí

Vše bude záležet na dopadech koronavirové krize, která v následujících letech zásadně ovlivní hospodaření obce. „Máme skutečně velké plány, ale vše se odvíjí od situace a našich daňových příjmů. V plánu je například dokončení zateplení a fasády v kulturním domě. Pokračovat budeme také v opravách chodníků, kde postupujeme postupně po úsecích,“ dodala drnovická starostka.

Jedna z nejnákladnějších drnovických investic za poslední roky je přitom už od září dokončená. Zrekonstruovaný kulturní dům obdivují od září i lidé v okolí, i když kvůli nepříznivé situaci zůstává uzavřený. „Vyškov by si měl vzít z Drnovic příklad, že když se chce, jde i ruina opravit a nevymýšlet blbosti s divnou přístavbou na nevhodném místě a bez parkovacích míst,“ hodnotil Vítazslav Štrejt.