„Plány na jeho stavbu vznikly zhruba před pěti lety. V roce 2008 jsme slavili šestisté výročí od první písemné zmínky o Malínkách, pro oslavy jsme však neměli žádný důstojný vnitřní prostor. Situaci jsme řešili zapůjčením velkokapacitního stanu, stejně tak oslavy sto let hasičů, které se konaly v roce 2011," vzpomínal starosta Malínek Jiří Bartošík.

Zbrusu nový kulturní dům, který už v obci roste, vznikne jako přístavba stávající hasičské zbrojnice. Klubovna místních dobrovolníků bude rozšířená o společenskou místnost a sociální zařízení. „Menší akce jsme pořádali v zasedací místnosti, ale ta není bezbariérová," podotkl starosta.

Stavba kulturního domu vyjde na několik milionů korun. Obec ji chce zaplatit z vlastní kasy. Její vedení do budoucna plánuje ještě další etapu, tu už ale jen z obecních peněz nezvládne uhradit. „Půjde o úpravu venkovních prostor a stavbu přístřešku, při jejímž uskutečnění se bez dotací neobejdeme. Chtěli jsme o ně žádat i na stavbu kulturního domu, žádný vhodný program ovšem v době, kdy jsme se o ně mohli ucházet, nebyl vypsaný. Peníze tak máme vyčleněné z rozpočtu, z výběrového řízení vyplynula částka ve výši zhruba pěti milionů korun," přiblížil Bartošík.

Obyvatelé Malínek se tak můžou těšit na společenskou místnost s krbem, která bude k dispozici pro různé příležitosti, jako jsou třeba hody nebo oslavy. „Bude mít tvar písmene L. Zatím nemáme naplánovanou žádnou akci, kterou tam budeme chtít pořádat jako první. Zřejmě bude nějaká otevírací, ale moc si toho už v letošním roce nemůžeme dovolit. Stavba pohltí dost peněz," naznačil malínecký starosta.