Plesová sezona potrvá ve Vyškově do března. Akcí nicméně postupně ubývá. V Sokolském domě se jich uskuteční do deseti. „Poptávka po plesích už dlouho není taková, jaká bývala v devadesátých letech, kdy sály praskaly ve švech,“ potvrdil ředitel Městského kulturního střediska Vyškov Luboš Kadlec.

Souhlasí s ním i vedoucí odboru kanceláře starosty a tajemníka Stanislav Kolařík. „Zájem klesá, každý rok některé plesy končí. Je s podivem, že v okresním městě, které má jednadvacet tisíc obyvatel, se jich uživí jen tak málo. Lidem se zkrátka nejspíš nechce nikam vyrazit,“ přemítal Kolařík.

Kam na ples na Vyškovsku?

Bučovice, Katolický dům
12. 1. VIII. myslivecký ples
2. 2. XVI. Městský ples

Nesovice, kulturní dům
18. 1. Myslivecký ples
1. 2. Studentský ples
22. 2. Studentský ples

Slavkov u Brna, SC Bonaparte
12. 1. městský ples

Švábenice, kulturní dům
18. 1. 14. reprezentační ples

Vícemilice, víceúčelová budova
19. 1. XXII. reprezentační ples

Vyškov, Sokolský dům
11. 1. Ples ZŠ Nádražní a ZŠ Na Vyhlídce
12. 1. Sportovní ples ZŠ Purkyňova
18. 1. Ples ZŠ Tyršova
25. 1. Ples VaK Vyškov
1. 2. XXIX. Městský ples
8. 2. Ples ZŠ Letní pole
23. 2. Šibřinky
8. 3. II. Benefiční Paprskový ples
15. 3. Benefiční srdíčkový ples

Ty, co už plesovou sezonu naopak vyhlížejí, pozval na Městský ples. V únoru se uskuteční jeho devětadvacátý ročník. „Je to jeden z mála plesů, které na Vyškovsku přežily. Vstupenka vyjde na sto padesát korun, prodej začne 21. ledna v turistickém informačním centru,“ uvedl Kolařík.

Lidé se můžou těšit na klasiku předchozích let. „Zahraje kapela Panorama, vystoupení si připraví taneční školy z Vyškova i tanečníci N-yoj!,“ lákal.

Ředitel Kadlec podotkl, že oblíbený bývá i ples Vodovodů a kanalizací Vyškov. Letos se však na něj veřejnost nedostane. Kvůli vyhoření kulturního domu v Drnovicích ho pořadatelé přesunuli právě do Sokolského domu. Jenže ten má omezenou kapacitu. „Sál je tam malý, vstupenky tak tentokrát do prodeje nepůjdou,“ vysvětlila organizátorka plesu Michaela Humplíková.

Příští sobotu můžou lidé vyrazit i do Slavkova u Brna. Ve Společenském centru Bonaparte se uskuteční Městský ples. „Vystoupí na něm skupina Kanci paní nadlesní a cimbálová muzika Šternovjan z Újezdu u Brna. Chybět nebude fotokoutek,“ přiblížila slavkovská mluvčí Veronika Slámová. Vstupenky vyjdou na 180 korun, k mání jsou v Infocentru.

Tradici si drží i několik plesů v obcích regionu. Například v půlce ledna uspořádá už po dvaadvacáté myslivecký spolek Borovec reprezentační ples ve Vícemilicích. Lidem zahraje Dambořanka a kromě tomboly bude na výběr i ze zvěřinových specialit. Vstupenka stojí 150 korun.