DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Jak několikrát Vyškovský deník Rovnost informoval, radnice vydala povolení pouze těm lidem, kteří tam bydlí nebo mají firmu. Protože se ovšem starostové bouřili, rozhodl se odbor dopravy bučovické radnice, že jim povolenky také vydá. „Na každých započatých sto obyvatel dědiny připadá jedna,“ uvedl vedoucí odboru dopravy bučovické radnice Zdeněk Kolaja.

Že šlo o dobrý tah, víceméně potvrzují všichni oslovení starostové. „Obyvatelé využívají povolenek na sto procent. Musejí však vždy tak den dopředu nahlásit, že potřebují na Baračku. Máme jich k dispozici zhruba patnáct s tím, že pět jsme půjčili nastálo pěti lidem, kteří něco dělají pro obecní úřad,“ řekl nesovický starosta Vítězslav Reška.
Ani v Brankovicích teď zřejmě neleží na stole starosty Josefa Hlaváče jediná povolenka. „Jsou dny, kdy se u nás dveře netrhnou. Někdy nám povolenky ani nestačí,“ svěřil se Hlaváč.

Přestože ovšem jde podle starostů obcí Bučovicka o dobrou věc, shodují se na tom, že má i svá proti. „Úřad to zatěžuje. Musíme vést evidenci a starat se o to, aby nám každý vrátil kartičky včas. Ale lidé to zatím respektují,“ doplnil Hlaváč.

Značka upozorňující na průjezd pouze na povolení městského úřadu ale nebude v Bučovicích napořád. „Uvažujeme o tom, že opatření na jaře zrušíme. Udělali jsme ho stejně jen kvůli zimě,“ zmínil vedoucí bučovického odboru dopravy.

ČTĚTE TAKÉ SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY V PRAVÉM HORNÍM ROHU