Byly tu i další vozy jako například nákladní Škoda 706 a hasičské auto stejné značky. Přijel také tahač Liaz 100,55, který diváci viděli například v seriálu Chobotnice z ll. patra. Skvostem byl stařičký Citroen, mezi zastoupené motorky patřily policejní Jawy. Kolonu vozů, která přijela z Telnice na Brněnsku na slavkovský zámek, vedl automobil značky Vaz bývalého sboru Veřejné bezpečnosti.

Po víc než osmi letech skončí Eva Oubělická ve funkci ředitelky Zámku Slavkov. Rozhodla se pro změnu.
Eva Oubělická skončí jako ředitelka zámku ve Slavkově. Rozhodla se pro změnu

Tento už šestý ročník akce udělal radost nejen velkým ale i malým návštěvníkům. Přehlídku organizuje rodina Křížova v Telnici s bohatým doprovodným programem, zastávka v kulisách slavné barokní památky na Vyškovsku byla jeho součástí i v minulosti.

Zdroj: se souhlasem Hany Haluzové

Obdivovatele veteránů přitom tento rok slavkovský park nelákal poprvé. Historické autobusy totiž byly kategorií už na letošní stěžejní události Veteranfest Slavkov. Ten se vrátí do města také příští rok s termínem v sobotu devětadvacátého června. „Je to tradiční akce. Každý rok se ji snažíme ozvláštnit novinkami,“ komentovala ředitelka Zámku Slavkov Eva Oubělická.

STANISLAV MRÁZEK A JAKUB DOSTÁL