Patronkou letošního setkání se i tentokrát stala herečka Alena Antalová. „Tisícovka nádherných naleštěných krasavců a krasavic, dobová atmosféra, úžasný rozhlehlý park a kulisy pohádkového zámku. To vše mě naprosto uchvátilo,“ vzkázala Antalová.

Vrátí se tak do atmosféry připomínající úspěšný český seriál Četnické humoresky, ve kterém se divákům představila v roli květinářky Ludmily Horké – Arazímové. Akce totiž láká nejen na přehlídku historických vozů, motorek, traktorů i bicyklů, ale také na dobový program.

PROGRAM A VSTUPENKY

  • Sobota 29. 6. od 7.00 (otevření pokladen, burza) do 14.00 hodin.
  • Program na pódiu začíná v 9.00.
  • Vstupné na místě: 200 Kč základní / 150 Kč snížené
  • Vstupenky on-line: ZDE

Zámecký park zkrášlí dámy a páni v dobových kostýmech, odborná komise vybere vítěze v šesti kategoriích. Vyhlášena bude rovněž cena elegance a generálního partnera Renocar.

Pořadatelé dále slibují kvalitní hudební i taneční doprovod. Zároveň připraví dětskou zónu. „Tradiční akci se každý rok snažíme ozvláštnit novinkami. Letos to bude zejména přehlídka Youngtimerů – tedy ojedinělých aut vyrobených do roku 1994,“ uvedla ředitelka festivalu Eva Kellner Fialová.

Pamatují dobu První republiky

Součástí setkání je i rozsáhlá burza náhradních dílů a starožitností. Nechybí ani odborný dohled nad přijíždějícími auty. Nejmladší vystavované vozidlo nebo jiný dopravní prostředek přitom může být do roku 1989. Do Slavkova se ale sjíždí i unikátní vozy pamatující dobu První republiky.

„V loňských ročnících jsme například ocenili jedinečný automobil Wikov 35 z roku 1935, Škodu 440 Karosa z roku 1956 nebo traktor Lanz Bulldog vyrobený v roce 1942. I letos očekáváme vzácné perly a to nejen z České republiky, ale celé střední Evropy. Akce je také pod drobnohledem renomovaných odborných časopisů – například celonárodního německého magazínu a portálu Motorrad,“ uvedl předseda odborné komise Pavel Opletal.

| Video: Youtube

S akcí, kterou navštíví přes deset tisíc lidí, jsou spojeny také uzavírky. „Týká se to zejména silnice na Křenovice, kde bude záchytné parkoviště pro návštěvníky. Pro pohodlí a pohodu doporučujeme cestu vlakem. U vlakového nádraží budou čekat historické autobusy, které návštěvníky stylově dovezou k samotnému zámku,“ dodala mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

Parkování v okolí zámku, zejména v historických alejích, nebude možné z důvodu ochrany stromů. Silnice podél stadionu zase poslouží k najíždění historických aut.

Ve Slavkově u Brna se v sobotu konal 22. ročník Veteranfestu. | Video: Deník/Tereza Hálová