Silnice z Křenovic do Slavkova u Brna bude zcela uzavřena v pravděpodobném termínu od pěti hodin ráno do šesti odpoledne s objížďkou přes Vážany nad Litavou.

Největší český sraz milovníků a majitelů auto-moto veteránů pod širým nebem naláká účastníky do zámeckého areálu a parku. „Přesný počet veteránů nevíme, protože se registrují až v den akce, ale stejně jako každý rok předpokládáme účast kolem tisícovky strojů,“ sdělila ředitelka.

Tradiční akce nabídne nejen ojedinělou přehlídku historických vozů, motorek, traktorů a bicyklů, ale také dobovou atmosféru. „Na místě bude několik skutečných unikátů, včetně dalších skvělých vozů z Muzea BMW v Brně,“ přiblížila Oubělická.

Zdroj: Youtube

Zámecký park navíc zkrášlí prvorepublikové dámy, mezi auty si lidé zatančí swing a organizátoři nezapomněli ani na děti. Patronkou letošního setkání se i tentokrát stala herečka z populárního televizního seriálu Četnické humoresky. „Těšíme se na naši patronku Alenu Antalovou i na návštěvníky,“ dodala ředitelka.

Součástí setkání je i rozsáhlá burza náhradních dílů a starožitností. Sedmičlenná odborná porota pak bude letos hodnotit auta a motorky hned v šesti kategoriích rozdělených podle roku i typu výroby. Nejmladší vystavované vozidlo nebo jiný dopravní prostředek přitom může být do roku 1989. Do Slavkova se ale sjíždí i unikátní vozy pamatující dobu První republiky.

Součástí Veteranfestu byla i přehlídka dobové módy.
Námořnický obleček nebo něžné šaty. Veteranfest byl i přehlídkou dobové módy

S ohledem na komplikovanou dopravní situaci uvnitř Slavkova návštěvníkům pořadatelé nedoporučili zajíždění až do centra města. Při koupi na místě je základní vstupné u dospělých dvě stě korun, zatímco snížené vstupné je za sto padesát.

PROGRAM VETERANFESTU

  • 7:00 - otevření pokladen v areálu pro návštěvníky
  • 9:00 - zahájení programu na pódiu
  • 12:00 - vyhlášení ceny hlavního partnera akce
  • 12:30 - vyhlášení cen Veteranfestu