Investor už úředníky požádal o vydání územního rozhodnutí. „Žádost společnost sice podala, ale byla neúplná. Proto jsme řízení hned přerušili. Na doplnění mají čas devadesát dní, to je zhruba do osmnáctého dubna,“ informovala Dagmar Svobodová ze slavkovského stavebního úřadu.
Ačkoliv slavkovští úředníci budou mít v záležitosti větrníků rozhodující slovo, důležité stanovisko vydal předčasem taky krajský odbor životního prostředí.

Zpracovatelé takzvané EIA dokumentace o vlivech elektráren na životní prostředí sice jejich vybudování požehnali, krajští úředníci se s nimi ovšem v názoru rozešli a vydali nesouhlasné stanovisko.

„Momentálně má náš odbor životního prostředí informace o tom, že investor zahájil řízení o vydání územního rozhodnutí a že záměr upravil z původních šesti na dvě větrné elektrárny,“ uvedl mluvčí krajského úřadu Petr Holeček.

To jednatel společnosti Ventureal Alexander Szotkowski potvrdil. „Od záměru jsme neupustili, jen jsme ho zmenšili, aby bylo jeho uskutečnění více průchozí. Jak dlouho bude schvalovací proces na úřadě trvat, to nedokážu odhadnout. Každopádně to ale chceme dotáhnout do konce,“ řekl.

S výstavbou větrného parku ovšem kromě krajského úřadu nesouhlasí ani sousední obce: Otnice, Těšany, Borkovany a Velké Hostěrádky.
„Elektrárny budou mít značný vliv na krajinný ráz. Zpracovatelé dokumentace sice tvrdili, že přes keře a stromy nebudou z Otnic stopadesátimetrové stožáry s vrtulí vidět. To přece ale není žádný argument,“ namítal před časem třeba starosta Otnic Pavel Prokop.