„Teprve jsme ale požádali o povolení k demolici, takže to je ještě pořád předčasné. Týká se to domu s popisným číslem 95 v ulici Josefa Rotrekla,“ potvrdil ve středu Deníku starosta Letonic Jiří Skokan.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkLetoničtí přitom už mají o využití prostoru představu. Zvažují zbudování šatny, skladů, kuchyňky, klubovní místnosti, případně i další místnosti pro přenocování. Samotný obecní dům přitom aktuálně zůstává kvůli koronavirovým omezením bez využití.

Nejsou přitom v regionu ani zdaleka sami s plány na úpravy kulturních domů. Ve Vyškově už odsouhlasili přístavbu tamního Besedního domu s takřka pěti sty místy na sezení. „S ohledem na aktuální situaci je ale přístavba odložená a řešíme zatím projektovou dokumentaci k modernizaci stávající "staré scény" Besedního domu. Projekt přístavby plynule navazuje na stávající budovu z konce devatenáctého století. Lidé jsou v názoru na něj rozděleni, ale já osobně se vůbec nebráním moderním trendům,“ popisoval v týdnu situaci ve Vyškově ředitel Městského kulturního střediska Luboš Kadlec.

Již úspěšně završenými rekonstrukcemi se chlubí Drnovičtí, kteří se věnovali rekonstrukci po požáru. „Nyní máme vlastně největší kulturák s regionu co se týče kapacity. Nebráníme se ani jeho využití pro potřeby dalších obcí. Aktuálně však stále platí, že zůstává zavřený a od podzimního slavnostního otevření ho návštěvníci využili jen minimálně,“ připomněla starostka Drnovic Zuzana Hermanová.

V Olšanech si místní užili dokonce otevření nově postaveného kulturního domu na začátku loňského roku. Od té doby slouží nejenom kultuře, ale také neziskovým organizacím v obci nebo pro tréninky oddílu stolního tenisu. „Ohledně kapacity jsme do něj kupovali 160 židlí, dalších čtyřiatřicet je v pivnici,“ komentovala olšanská starostka Dana Křížová.