Ačkoliv se ještě nedávno zdálo, že sousedský spor kvůli protizákonně provozované vícemilické dezinfekční jednotce se blíží ke konci, kauza se zřejmě stala nekonečným příběhem.

Černé stavbě Libora Kříže, proti které jeho sousedé Chmelařovi bojovali řadu let, bučovičtí úředníci dali přibližně před půl rokem zelenou. Aby skončilo jejich trápení, manželé se chtěli s majitelem stavby dohodnout na prodeji svého domu. „Nakonec z toho ale sešlo. Libor Kříž ztratil o koupi zájem. Proto jsme se proti rozhodnutí pracovníků stavebního úřadu odvolali ke krajskému úřadu,“ popsal Václav Chmelař.

Krajští úředníci zrušili rozhodnutí svých kolegů z Bučovic o dodatečném povolení stavby dezinfekční jednotky, nově nazvané středisko obchodních služeb.
„Pracovníci odboru územního plánu a stavebního řádu věc vrátili stavebnímu úřadu Městského úřadu v Bučovicích k novému projednání a rozhodnutí,“ informoval mluvčí jihomoravského krajského úřadu Jiří Klement.

Chmelařovým teď nezbývá, než čekat na nové rozhodnutí bučovických úředníků. „Ti by teď měli zahájit nové řízení. Myslím, že pracovníci stavebního úřadu rozhodnou jako vždycky,“ svěřil se Chmelař.

Jenomže ti se už kauzou nebudou zabývat. Jak řekl vedoucí odboru Pavel Novotný, celý úřad byl z případu odvolaný kvůli obvinění z podjatosti. Z toho nařkli ho i jeho podřízené právě Chmelařovi.

Věc teď má na stole Jiří Raušer z úseku stavebního, památek a územního řízení, který spadá pod odbor stavebního úřadu bučovické radnice. Raušera se ovšem z důvodu celotýdenního školení nepodařilo redakci Vyškovského Deníku zastihnout.

Podle Chmelaře krajští úředníci zrušili rozhodnutí Bučovic proto, že vícemilická stavba je v rozporu s územním plánem. Proč tedy pracovníci úřadu povolili provoz dezinfekční jednotky, nechápe ani její majitel Libor Kříž. To je ovšem jediná věc, na níž se s Chmelařovými shodl.

Jinak už hovořil o případném odkoupení jejich domu. „To opravdu zkrachovalo. Už jsem měl vyřízenou hypotéku na pět milionů. Jenomže manželé mi nakonec nabídli, že když jim dám milion, zůstanou tady bydlet. To jsem odmítl,“ uvedl Kříž.