V Křenovicích spadl strom na auto. Dopadnul na přední sklo. Muž a žena utrpěli řezné rány, které jim záchranáři ošetřili na místě. V Bučovicích a ve Vyškově létaly střechy. Například na sídlišti Osvobození ve Vyškově museli zasahovat hasiči. Špatně dopadly i malé vesnice. Například v Moravských Málkovicích teče do střech nejméně pěti domů.

„Některé stromy spadly na elektrické vedení, odletovaly jiskry. Popadané stromy jsou u zastávky v Nevojicích. Stromy jsou spadané na silnici u Slavkova. V Bučovicích v Nádražní ulici spadla utržená střecha rodinného domu na auto. V Lovčičkách vítr sroloval střechu,“ vyjmenoval krajský mluvčí hasičů Jaroslav Haid.

„Vzalo nám to kus střechy ze zadního traktu. Bez střechy jsou i sousedé,“ řekla například Dana Korčiánová. Střešní tašky odletěly také z budovy obecního úřadu. Nejhůř je na tom náves. Plechová rovná střecha z budovy obchodu se utrhla a smetla další střechu z protějšího domu. Místo oběda se místní lidé vydali brigádničit a odklízet škody. Vypomáhali například při odklízení skla. Obrovské skleněné tabule ze zadní strany obchodního domu a pohostinství se vysypaly. Naprosto zničená je také nová plastová zastávka.

Veliké potíže mají lidé ve Vícemilicích, zejména v ulicích Urbáškova a Slovenská. Záchranáři zde museli dokonce ošetřit ženu, kterou poranili střepy z rozbitých oken. Několik domů je bez střechy.

Hasiči v jihomoravském kraji vyjeli v sobotu k více jak třem stovkám zásahů. Meteorologové předpokládají, že vítr bude ještě řádit, a to nejvíc kolem osmé hodiny večer a také během neděle.