V létě skupina, která začala zkoušet už v roce 1988 v Dražovicích, a pak se na dlouhé roky odmlčela, vydala nové cédéčko Svět je krásně nasvícený pódium. „Rockový fanda nás mohl několikrát slyšet v éteru, třeba teď v říjnu ve všech rockových rádiích u nás. A to díky pořadu Rock Music, který se dostal i k posluchačům z Vyškovska. Máme také dva nové videoklipy. Zatím jsme letos odehráli osm vydařených koncertů. Kapela se sehrála," shrnul první sezonu zpěvák a kytarista Velké Moravy Stanislav Zhejbal.

I když se v průběhu let kapela několikrát sešla a příležitostně vystoupila, definitivní rozhodnutí k návratu padlo vloni na podzim. „Záměrně jsme současný koncertní program postavili z poloviny na původních skladbách. Byl to pro nás tak trochu test, jak bude publikum reagovat. Naše tvorba se přece jen vymyká tomu, co hrají ostatní kapely. S výsledkem jsme ale moc spokojení," zhodnotil zpěvák.

Cyril a Metoděj

Kapela i tak nelení a už pracuje na dvou nových projektech. „Ten první, nazvaný 1150 má silné zaměření na historii Velkomoravské říše a souvisí s významným výročím v příštím roce. Tedy 1150 let od příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Moravu. V projektu jde o metalovou symfonii, tedy skladbu pro bigbeatovou kapelu, perkuse a smíšený pěvecký sbor. První ochutnávka bude hotová koncem listopadu a přidáme ji samozřejmě k poslechu na naše profily na internetu," upozornil Zhejbal.

Druhý projekt je klasický koncertní. Kapela ho nazvala V novém kabátě. „První skladba Myšlenky bude hotová koncem listopadu a videoklip, na kterém už pracujeme, bude naším vánočním dárkem," lákal Zhejbal, jehož texty jsou autorské. Kapela už také nyní ví, že zahraje na Slavnostech piva v Roštíně na Kroměřížsku v srpnu příštího roku. „Obvykle se tam schází na čtyři tisíce lidí. Samozřejmě se těšíme," dodal zpěvák.