Nejinak je tomu v Nížkovicích. V sokolovně se setkají už po osmadvacáté. „Jsme rádi, že zájem návštěvníků stále trvá. I přesto, že koštů je spousta. Nechodí jen lidé z Nížkovic a okolí. Tím, že se u nás představují i vzorky z vinařských firem, k nám jezdí také zájemci z jižní části kraje nebo z Brna. Navíc poslední čtyři nebo pět let na setkání hraje cimbálová muzika, která se k velikonoční náladě náramně hodí," zmínil předseda výstavního výboru Jiří Juřička.

Pořadatelé z řad nížkovických zahrádkářů připravili na 200 vzorků z celé Moravy. Jejich posuzování se uskutečnilo minulou sobotu. „Bodovali jsme v šesti komisích, každá měla tři až čtyři členy," připomněl předseda. Výstava vín s ochutnávkou startuje v neděli v deset hodin dopoledne.

Na cimbálovku se ve stejný den můžou těšit i Otničtí. Velikonoční posezení naplánovali také zahrádkáři, sejdou se v Dělnickém domě. Od pěti hodin odpoledne se představí mužský pěvecký sbor z Popic a otnický ženský pěvecký sbor. O hodinu později zahraje cimbálová muzika Javorník.

Na velikonoční odpoledne sázejí také v Kobeřicích u Brna. I když bude zaměřené trochu aktivněji. V zasedací místnosti obecního úřadu si totiž zájemci z řad dětí i dospělých v neděli dvě hodiny po poledni vyrobí jarní dekorace.

Kozlanští a Dražovičtí naopak lákají na večerní setkání. Tělovýchovná jednota Dražovice zve do Hospůdky u Jakuba na Velikonoční zábavu. „Představí se skupina Lalia, začínáme v neděli v osm hodin večer. I s tombolou," zmínila za organizátory Leona Minaříková.

Jen o čtvrt hodiny dřív vypukne veselí v Kozlanech. Obec spolu s divadelním kroužkem přichystala tradiční Velikonoční setkání, které se koná v areálu za kozlanskou obecní zahradou. „Hlavní program zajistí skupina Prometheus Vyškov, a to ohňovou show. Lidé u vstupu nic neplatí," připomněla za pořadatele Dana Krištanová.

Přehlídka trofejí za Okresní myslivecký spolek Vyškov letos připadla na kulturní dům v Moravských Málkovicích. Uskuteční se od sobotního rána, zájemci tak tradičně uvidí trofeje ulovené zvěře v lovecké sezoně 2014 za správní obvody Vyškov, Bučovice, Slavkov u Brna.

Lovit se bude i v areálu vyškovského dinoparku, který podesáté otevírá své brány. Tedy alespoň některé masožravé modely ještěrů, které se o víkendu pro letošek poprvé představí návštěvníkům.

První cesta vláčkem

Atrakce bude přístupná také na Velikonoční pondělí. „Počasí nám v minulých dnech moc nepřálo. Původní plán byl zpřístupnit dinopark už v době velikonočních prázdnin. Nakonec otevřeme v sobotu, a to i kdyby trakaře padaly. Na Velikonoce chodí obvykle hodně lidí a nechceme je zklamat," ujistila investiční referentka vyškovského zooparku, který má s dinoparkem společné vstupné, Dagmar Nepeřená.

Připomínají se také památky. Prohlídkové okruhy zůstávají i v době Velikonoc otevřené na slavkovském zámku. „Na velikonoční svátky a v pondělí jsou navíc přístupné i všechny výstavy, které jsme pro návštěvníky přichystali. Otevřeno je od devíti ráno do čtyř hodin odpoledne. Poslední prohlídka startuje ve tři," připomněla Hana Lokajová ze sekretariátu slavkovského zámku.