Ti, kteří se necítí dobře v honosných róbách nebo je škrtí kravaty a motýlci, mají v sobotu a neděli docela smůlu. Nadcházející víkend na Vyškovsku totiž bude vesměs plesový. Příliš se nepředvedli ani jiní organizátoři zajímavých akcí.

Městský ples ve Slavkově u Brna nicméně nabídne ocenění sportovců, kteří město v minulém roce reprezentovali. „Vyhlásíme anketu Sportovec roku 2010. Za reprezentaci Slavkova oceníme basketbalistku Editu Šujanovou, skupinu Glitter Stars a plavkyni Kateřinu Kaláškovou,“ lákala na akci kulturní referentka slavkovského úřadu Tereza Cenková.

Ples začne v sobotu ve dvacet hodin ve velkém sále Společenského domu Bonaparte. K tanci zahraje skupina Panorama z Vyškova. „Na plese vystoupí také skupina akrobatických roztleskávaček ze Základní školy Komenského a žáci tanečního oboru ze slavkovské Základní umělecké školy,“ informovala Cenková.

Na milovníky tance a společenských událostí čeká také bohatá tombola, lidé mohou vyhrát třeba televizi nebo mobilní telefon.

Plesová sezona vypukla také v okresním městě. Od osmé hodiny večerní se mohou těšit Vyškované na hanácký bál, který se uskuteční v Besedním domě. K poslechu zahraje Podboranka z Uhřic, vystoupí také vyškovský folklorní soubor Trnka a Rychtářovská chasa.

Na myslivecké setkání se těší také v Zelené Hoře. Myslivecký ples se už tradičně koná v tamním kulturním domě. „V tombole samozřejmě nesmí chybět zvěřina. Máme tři divočáky, dvoje srnčí a samozřejmě nějaké bažanty, zajíce, kachny a také krocana. Získat lidé mohou ale také elektroniku a jiné věcné ceny,“ vyzdvihnul ceny v tombole za organizátory myslivec Alois Gregor. Na plese bude hrát Q-Styl Ing. Moudrý, lidé se mohou těšit i třeba na kančí guláš.

Zahanbit se nenechají ani jinde v okrese. Třeba nedělní šestnáctá hodina bude v Rousínově patřit koledování. V kostele svatého Václava se uskuteční Vánoční koncert – Hanácké koledování. Půjde o pásmo koled za doprovodu cimbálu.

Víkend potěší také milovníky bluegrassu a country. V Obecním sále v Šaraticích se představí v neděli od šestnácté hodiny legendární kapela Poutníci. „Budeme křtít už svoje třinácté album. Celou zimu a jaro budeme s pořadem navštěvovat různá města. Naše nové album jsme nazvali Poutníci slaví 40 live,“ uvedl kapelník a kontrabasista kapely Jiří Karas Pola.

Šaratický koncert se podle jeho slov ponese ještě trochu v duchu Vánoc. „Tříkrálový koncert bereme jako takový závěr vánočního období, polovina hudebního setkání bude poutnická, druhá pak vánoční. Posluchačům zahrajeme koledy,“ lákal kapelník. Diváci tak nicméně nepřijdou o známé melodie hitů, jako Pojďme se napít, Panenka nebo Hotel Hillary.