Jde o čtvrtý ročník Olšanského pivobraní. „Kromě zlatavého moku budeme nabízet i zhruba deset druhů koktejlů, nebude chybět Mojito nebo Tequila Sunrise, dětem se bude točit limonáda. Připravená bude řada soutěží, například v mixování piva nebo jízda na klasických běžkách po asfaltu. Chceme, aby byla legrace a lidé si ji pořádně užili. Samozřejmě chystáme i taneční zábavu," popsal pořadatel akce Roman Röss. V sobotu večer se tak lidé můžou těšit na živé vystoupení kapely Panorama Band, která začne hrát v devět hodin večer.

Vstup na akci je zdarma, za občerstvení se už platí. „Cena piv se pohybuje od pětadvaceti do čtyřiceti korun. Záleží na tom, jestli půjde o desítku, jedenáctku, dvanáctku nebo třeba speciály," uvedl Röss.

Kdo dá před pivem přednost dobrému jídlu, může zavítat do Brankovic, kde se v sobotu konají zvěřinové hody. „Začneme v pět hodin odpoledne na střelnici. Bude pečínka z divočáka, zvěřinový guláš a ražniči," popsal předseda Mysliveckého sdružení Litava Brankovice Alois Učeň. Vstupné na akci je šedesát korun, v podobném cenovém rozmezí se budou pohybovat i pokrmy. „Bude tam i živá hudba, zahraje oblíbená kapela Kozlovka," přiblížil Učeň.

Sportovním fanouškům zase udělá radost sobotní oslava devadesátého výročí založení fotbalového klubu v Hodějicích. „Uskuteční se turnaj mužstev z domácích Hodějic, Němčan, Heršpic a Křižanovic, kromě toho se budou celé odpoledne konat různé dovednostní soutěže, třeba v přesnosti s míčem. Po turnaji bude následovat losování tomboly a v osm hodin večer začne taneční zábava s živou hudbou," lákal místostarosta hodějického Sokola Miloš Kučera. Program bude zajištěný i pro děti. „Budeme tu mít skákací hrad a kolotoč, aby se taky vyžily," řekl. Akci odstartuje v jedenáct hodin fotbalový zápas seniorů, slavnostní zahájení bude v jednu odpoledne.

Na své si ale přijdou i příznivci tvrdší hudby. Například na zahrádce Pohostinství v Drysicích budou mít v sobotu od půl deváté koncert jihomoravské rockové kapely Jednou Týdně a Crash.

MICHAL CHMELA