Setkání je součástí naplánovaných debat s lidmi, ministr se jich letos zúčastnil už v Karviné, Sokolově, Mostě a České Lípě. „V pondělí bude prostor i pro vás ve Vyškově, abyste se mohli otevřeně ptát a slyšet moji upřímnou odpověď na jakékoli vaše dotazy. Odpovím na všechny,“ slíbil před debatou Rakušan.

Zdroj: Youtube

Připustil, že s vládou a výsledky její práce je spousta lidí nespokojená. „Jedním z důvodů je určitě i špatná komunikace všech zákonů a úsporných opatření, které jsou pro tuhle zemi nezbytné a prospěšné, ale často jsme si nedali tu práci je lidem dobře vysvětlit. Ale není to rozhodně jen o komunikaci. Řada věcí, které jsme slibovali a chtěli, zůstala napůl cesty nebo jsme s nimi ani nezačali,“ doplnil ministr.

V parlamentních volbách v roce 2021 vyhrálo ve Vyškově s výsledkem přes sedmadvacet procent hlasů hnutí ANO, za ním skončila koalice SPOLU (ODS-KDU/ČSL, TOP09) se ziskem necelých čtyřiadvaceti procent.

Hnutí STAN a Piráti získali společnou kandidátkou přes třináct procent a umístili se na třetím místě. Skoro jedenáct procent měla čtvrtá SPD. Volební účast ve městě tehdy mírně přesáhla čtyřiašedesát procent.