Podle zastupitele za Volbu Michala Crháka nebylo na bývalé kolegy spolehnutí. „Mnozí opoziční zastupitelé jsou čitelnější než tito dva někdejší členové. Postupem času jsme nevěděli, co od nich můžeme čekat,“ vysvětlil. Sedláčková s Hanákem byli za své hlasování v rozporu s usneseními Volby ze sdružení vyloučeni.

Jak řekl Crhák, radní si šli vlastní cestou a sledovali přitom vlastní zájmy. „Informace získané na schůzích využívali pro jednání s opozicí. Jak jsem se dozvěděl, nabídka spolupráce s opozicí vzešla právě z jejich strany,“ sdělil Vyškovskému deníku Rovnost.

Sedláčková ale nesouhlasí. „Své zájmy neprosazuji, starám se o město. Nikdo mi ani nedokázal férově říct, že jsem vyloučená,“ uvedla.

O tom, že bučovická Volba pro město prochází krizí, někteří zastupitelé ještě v úterý ani nevěděli. „Jsem překvapený. Sedláčková s Hanákem jsou osobnostmi, které Volbě přinesli hromady hlasů. Asi se drželi vlastních názorů a jen slepě nehlasovali,“ předpokládal komunistický zastupitel Josef Bouda. Jak ale připustil, loajálnost je také důležitá.

Podle Crháka může být sázka na známé tváře, jak se ukázalo, sázkou do loterie. „Z krize se poučíme. Nemůžeme se při sestavování kandidátky spoléhat pouze na výrazné osobnosti, které však nejsou naší straně názorově příliš blízké,“ zhodnotil.

Otázkou zůstává, za které politické uskupení budou Hanák se Sedláčkovou kandidovat v příštím období. „Za nás každopádně ne,“ odmítl Crhák.

Podle Boudy je bučovická politická scéna po prožitých otřesech natolik nestabilní, že je těžké dopředu spekulovat o budoucnosti u řady zastupitelů. „Řada z nás je natolik znechucená tímto volebním období, že kdoví, kdo bude kam a jestli vůbec kandidovat,“ pronesl.

Na dubnovém zasedání zastupitelstva se kromě vedení a rady města změnila i bučovická koalice. Nově ji tvoří lidovci, sociální demokraté, ANO a právě dva odpadlíci z Volby pro město.