„Na hřišti bude věž se skluzavkou, kolotoč, houpadlo na pružině a další prvky,“ popsala podobu chystaného hřiště Eva Blatná z Vítovic, která stavbu pomáhala vyjednat.

Ve Vítovicích už také vědí, kdo nové hřiště postaví. „Už známe vítěze výběrového řízení. Hřiště by měl začít stavět na začátku září. Doufám, že to vyjde a do konce září bude nové hřiště hotové, aby tam děti mohly co nejdřív,“ podotkla Blatná.

Nápad postavit ve Vítovicích dětské hřiště vzešel od jedné z vítovických maminek. „Jenže potom se tomu nemohla z časových důvodů věnovat, tak jsme tuto myšlenku začaly rozvíjet s kamarádkou,“ poznamenala Blatná. Hlavním problém bylo získání peněz na stavbu.

Na hřiště se podařilo Místní akční skupině Společná cesta získat ze Státního zemědělského intervenčního fondu téměř půl milionu korun. „Dotace samozřejmě nepokryla veškeré náklady na stavbu. Deseti procenty se na úhradě nákladů podílelo město. To nám také navíc poskytlo peníze na terénní úpravy pod hřištěm,“ upozornila Blatná.

Právě Eva Blatná se za Sokol Vítovice zasloužila o získání potřebné dotace. „Nejnáročnější na všem bylo běhání po úřadech a neustálé doplňování dokumentů,“ dodala Blatná.