„Počítáme s celkovou rekonstrukcí stanice Slavkov u Brna. Ve městě plánujeme rekonstrukci železničního svršku i spodku a zároveň zde dojde ke změně uspořádání kolejiště,“ informoval koncem května mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Novinky zlepší komfort cestujících při pohybu na stanici. „Vzniknou v ní dvě nová nástupiště o délce sto sedmdesát metrů s nástupní hranou v úrovni dveří moderních vlaků pro pohodlnější nástup a výstup lidí. Bezpečnější pohyb veřejnosti zajistí také vybudování podchodu s bezbariérovými přístupy,“ zmínil mluvčí.

Popisoval další zamýšlené změny. „Nádraží bude vybaveno novým informačním a orientačním systémem i mobiliářem. Stavba bude dále zahrnovat elektrizaci stanice střídavou napájecí soustavou a instalaci nového zabezpečovacího a sdělovacího zařízení včetně souvisejících úprav nádražní budovy,“ zdůraznil Gavenda.

Vyjádřilo se i město

Vývoj záměru už dlouhodobě sleduje také vedení Slavkova. „Tohle téma je spoustu let na stole. Město se k projektu již dávno vyjádřilo a vítá ho,“ komentoval pro Deník slavkovský starosta Michal Boudný.

Správa železnic usiluje o splnění všech nezbytných náležitostí. „K rekonstrukci železniční stanice Slavkov u Brna je vydáno pravomocné uzemní rozhodnutí a v současné době pokračujeme dalším stupněm přípravy stavby,“ potvrdil mluvčí.

Zdroj: Deník/Jakub Dostál

Prozradil, že se zpracovává projektová dokumentace pro stavební povolení a pro provádění stavby. „Samotné stavební práce předpokládáme společně s modernizací celého úseku Blažovice – Nesovice, a to v letech 2026 až 2027,“ dodal Dušan Gavenda.