Mimořádné vlaky jedou z Bučovic v sobotu i v neděli deset minut po půlnoci. Příjezd do Brna je pak v 0:52 tak, aby zajistily přestup na rozjezd autobusů na jednu hodinu v noci.

Spojení jsou uvedeny ve vyhledávači IDS JMK. Zároveň bude otevřena pokladna v Bučovicích v čase od tři čtvrtě na osm večer do patnácti minut po půlnoci, a to jak v noci z pátku na sobotu, tak i v noci ze soboty na neděli.

LINE-UP️ FESTIVALU LITAVA PARK 24.–25. KVĚTNA 2024

pátek 24. 5. od 18:00

  • Partička – 18:30 hod.
  • Wohnout – 20:00 hod.
  • Mig 21 – 21:30 hod.

sobota 25. 5. od 13:00

  • 13:30 Romero Band
  • 14:45 Karel na nákupech
  • 16:00 Robert Křesťan a Druhá tráva
  • 17:15 Pjér la Šéz a Dopyjem a pudem
  • 18:30 Vlasta Redl
  • 20:30 Janek Ledecký
  • 22:00 Ukulele Orchestra jako Brno
  • + ater párty v barovém stanu

V sobotu si přitom účastníci Litava Parku v Bučovicích užijí nejenom koncerty Vlasty Redla, Janka Ledeckého a dalších, kteří vystoupí v areálu u státního zámku Bučovice, ale i další doprovodný program přímo ve městě.

„Projděte se nedávno revitalizovaným lesoparkem Hradisko a Kalvárie na baseballové hřiště, kde se od třinácti hodin utkají místní Pelikans Bučovice Baseball Club s Draci Baseball Club Brno. Hru můžete sledovat z tribuny a nezapomeňte pořádně fandit,“ upozornila pořadatelka festivalu Klára Mars.

Komentované prohlídky lesoparku

Ve třináctou a patnáctou hodinu přitom začnou komentované prohlídky lesoparku. „Ve dvě hodiny odpoledne pak můžete zažít komentovanou prohlídku v angličtině, o kterou se postarají lektoři z Jazykového centra Bučovice a Slavkov u Brna,“ doplnila pořadatelka.

V prostorách kina Brigáda začne od jedné hodiny odpoledne beseda a promítání neziskové organizace Mary's Meals Česká republika, která se stará o jídlo pro děti v nejchudších částech světa. Ředitel Karel Pogštefl se mimo jiné podělí o osobní zkušenost z nedávné cesty do africké Malawi.

Zdroj: Youtube

„Na „neBěhání“ s RadoVanem můžete zkusit, jaké to je dostat se do cíle s hendikepem. Dobrovolným startovným podpoříte spolek RadoVan, který se zaměřuje na cestovatelské zážitky pro vozíčkáře a dalšími způsoby se snaží zlepšit život lidem s hendikepem,“ popisovala Mars.

Oba festivalové večery pozvala i na after párty v barovém stanu s DJs, ke které se možná přidají i někteří účinkující. Programem letos opět provede herec, muzikant a moderátor Jakub Uličník.

Záložníci, jejich zaměstnavatelé a armádní velitelé se ve středu sešli u Velitelství výcviku–Vojenské akademie ve Vyškově.
Generál Řehka ocenil záložníky ve Vyškově. Vojáci prezentovali techniku

Pořadatelé ještě připomněli, že dvoudenní vstupenka je přenosná. To znamená, že v pátek může na jednu takovou vstupenku vyrazit někdo jiný než v sobotu. Vstupenky lze zakoupit i na místě. Podrobné informace najdou zájemci na oficiálním webu akce ZDE.