Za týden nabídne zájemcům na tisíc dokumentů a jiných materiálů týkajících se Milostného Pražského Jezulátka a Třebechovického betlému.

Jedná se o ojedinělou výstavu. „Oba dva objekty jsem vybral záměrně, protože udivují celý svět. K dispozici bude na tisíc různých materiálů, nevím o tom, že by se někomu jinému v České republice podařilo něco podobného nashromáždit,” uvedl správce muzea Libor Pištělka.

Kromě různých fotek, pohlednic a dokumentů představí v muzeu i další zajímavé materiály týkají se Jezulátka a betlému. „Máme například i video o tom, jak a do čeho Pražské Jezulátko oblékají. Návštěvníci si mohou prohlédnout různé druhy jeho šatiček,” pokračoval Pištělka.

Výstava Třebechovického betlému je zase zajímavá tím, že originál není v současnosti návštěvníkům přístupný. „Třebechovické muzeum betlémů bude totiž na dva roky uzavřené kvůli rekonstrukci,” vysvětlil správce. Betlém byl tak dočasně přestěhovaný do bývalé továrny, protože staré muzeum po demolici nahradí nová budova.

Výstava poprvé otevře příští neděli. Vedle ní nabízí vlastivědné i kostelní muzeum stálé expozice. Patří mezi ně například výstava Řemesla a jejich cechy ve Švábenicích. Vlastivědné muzeum otevírá každou neděli od čtrnácti do sedmnácti hodin.