Širší využití dává projektu větší smysl. „Část elektřiny bychom využili na provoz obecního úřadu, další pro noční provoz veřejného osvětlení a případný zbytek můžeme poslat naší základní škole, jako její zřizovatel. Ta pro fotovoltaiku nemá vhodnou střechu, v podkroví se učí žáci ve třídách, takže chybí místo pro panely,“ doplnil starosta.

close Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. info Zdroj: Deník zoom_in Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. Podmínkou je ale řešení nákladů, kde obec počítá s dotací. „Podstatné je, že to nejdřív musíme zaplatit, postavit a zprovoznit, než máme ty peníze vyplacené. Nezbytně je proto alespoň na začátku investovat prostředky obce,“ dodal Kalouda.

Zastupitelé také diskutovali o výměně osvětlení na úspornější LED, ale v celoplošném měřítku zatím nápad zavrhli právě kvůli vstupním nákladům. Výměny budou pokračovat spíše po jednotlivých lokalitách. Otázka šetření je každopádně aktuální nejen v Šaraticích, souvisí s aktuálním růstem cen energií.