Společnost Vodovody a kanalizace Vyškov chce do roku 2010 opravit infrastrukturu tak, aby byla co nejekologičtější. Cela akce přijde na téměř šest set padesát milionů korun. Projekt prý výrazně pomůže kvalitě životního prostředí v celém okrese. Protože je čištění odpadních vod evropskou prioritou, získalo Vyškovsko šestašedesát procent peněz z fondu Evropské unie a pětiprocentní podporu ve formě půjčky ze státního fondu životního prostředí.

„Nejde jen o vybudování čistíren, ale i o opravy kanalizací. Tak rozsáhlý projekt, jaký jsme zahájili, by proto nebyl možný bez dotací,“ řekl předseda představenstva Vodovodů a kanalizací Vyškov a starosta města Vyškova Petr Hájek.

Rekonstrukce bude probíhat v pěti etapách pro Rousínov s místními částmi, Slavkov u Brna, Bučovice, Vyškov s Drnovicemi a Hrušky s Křenovicemi.

„Projekt zajišťuje dostatečnou rezervu v kapacitě čistíren pro budoucí rozvoj měst a obcí a zaručuje splnění všech předpisů Evropské unie,“ potvrdil ředitel Vodovodů a kanalizací Vladimír Kramář.

Pro přehled o postupu stavby a pro informování občanů o dopravních uzavírkách a dalších omezeních bude sloužit webová stránka www.projektvyskovsko.cz.