„V příštích letech mají vodaři upravovat naši čistírnu odpadních vod. Spíš než to nás ale trápí, že nám minimálně dvakrát až třikrát do roka praskne vodovod. Pokaždé ho sice přijede společnost opravit, ale nejenže je obec chvílemi bez vody, navíc se opravou ničí silnice. K prasklině se totiž musí údržbáři nějakým způsobem dostat," zmínila starostka Krásenska Hana Šíblová.

V některých ulicích jsou tak cesty záplatované i několik málo metrů od sebe. „Potrubí už je silně za hranicí životnosti, vodovod byl u nás položený přibližně v pětasedmdesátém roce," poznamenala.

Podle informací ředitele společnosti Vodovody a Kanalizace Vyškov Vladimíra Kramáře byla poslední porucha v obci přibližně před čtyřmi měsíci. „Četnost nevybočuje z běžného rámce, v Krásensku jsou však poruchy nepříjemné v tom, že ve většině případů je při jejich odstraňování krátkodobě nutné přerušit zásobování vodou v celé vesnici," připustil Kramář.

Celkovou rekonstrukci krásenského vodovodu prý ale v horizontu nejbližších let neplánují. „Nedávno jsme ovšem vyměňovali poklopky šoupátek a přípojkových uzávěrů, které souvisí s připravovanou rekonstrukcí povrchu silnic," zmínil Kramář.