„K osmi nasazeným příslušníkům Praporu zabezpečení Vyškov na jednotce intenzivní péče Fakultní nemocnice u svaté Anny Brno a třem příslušníkům z Úseku přípravy při vojenské akademii, působícím na COVID odděleních Neurologie a Psychiatrie Vojenské nemocnice Brno, přibyli další,“ informovala mluvčí vojenské akademie ve Vyškově Monika Nováková.

Celkem dalších osm vojáků z Odboru profesní přípravy a Centra simulačních a trenažérových technologií dorazilo ještě do Fakultní nemocnice Brno Bohunice. „Také čtyřčlenný smíšený tým příslušníků Vojenské akademie a Praporu zabezpečení nastoupil do Nemocnice Vyškov. Ti tam začali okamžitě vypomáhat na jednotce intenzivní péče při Chirurgii. Předpokládaná doba nasazení je zatím čtrnáct dnů,“ pokračovala mluvčí.

Dvacetiletý cizinec policistům nadýchal po nehodě dvě promile.
Cizinec na Vyškovsku skončil s autem v příkopě. Nadýchal dvě promile

V nemocnicích čekají vojáky z Vyškova náročné úkoly. „Vykonávají v osmihodinových až dvanáctihodinových směnách práce pomocného personálu. Řada z nich navíc přichází již se zkušenostmi z předchozích obdobných nasazení. Celkově příslušníci armády pomáhají již v devětatřiceti nemocničních a sociálních zařízení v republice,“ dodala Nováková.

Vyškovská nemocnice už v listopadu ohlásila poptávku po výpomoci v náročné situaci. Hledala zdravotníky, bývalé sestry, studenty zdravotnických oborů a bývalé zaměstnance právě pro práci na covidovém oddělení.