„K osmi nasazeným příslušníkům Praporu zabezpečení Vyškov na jednotce intenzivní péče Fakultní nemocnice u svaté Anny Brno a třem příslušníkům z Úseku přípravy při vojenské akademii, působícím na COVID odděleních Neurologie a Psychiatrie Vojenské nemocnice Brno, přibyli další,“ informovala mluvčí vojenské akademie ve Vyškově Monika Nováková.

Celkem dalších osm vojáků z Odboru profesní přípravy a Centra simulačních a trenažérových technologií dorazilo ještě do Fakultní nemocnice Brno Bohunice. „Také čtyřčlenný smíšený tým příslušníků Vojenské akademie a Praporu zabezpečení nastoupil do Nemocnice Vyškov. Ti tam začali okamžitě vypomáhat na jednotce intenzivní péče při Chirurgii. Předpokládaná doba nasazení je zatím čtrnáct dnů,“ pokračovala mluvčí.

V nemocnicích čekají vojáky z Vyškova náročné úkoly. „Vykonávají v osmihodinových až dvanáctihodinových směnách práce pomocného personálu. Řada z nich navíc přichází již se zkušenostmi z předchozích obdobných nasazení. Celkově příslušníci armády pomáhají již v devětatřiceti nemocničních a sociálních zařízení v republice,“ dodala Nováková.

Vyškovská nemocnice už v listopadu ohlásila poptávku po výpomoci v náročné situaci. Hledala zdravotníky, bývalé sestry, studenty zdravotnických oborů a bývalé zaměstnance právě pro práci na covidovém oddělení.